Zakázka pro ProMoPro nemusela být přidělená bez soutěže

Zakázka, kterou úřad bývalého vicepremiéra Alexandra Vondry zadal firmě ProMoPro, nemusela být přidělena bez soutěže. Poslanec TOP 09 Jan Farský ve Dvaceti minutách Radiožurnálu upozornil, že české předsednictví EU se chystalo dost dlouho dopředu a přidělení zakázky bez soutěže nelze vysvětlovat časovou tísní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Farský, starosta Semil a poslanec za TOP 09 | Foto: Vendula Kosíková

„Vysvětlení časem se používá velice často, ale myslím si, že pro nikoho v České republice nebylo překvapením, že jsme dostali předsednictví Evropské unie. Dokonce ani v Evropě to nikoho nepřekvapilo. Takže to v tomto případě nepovažuji za reálné,“ řekl Jan Farský.

Vondrův úřad měl v době českého předsednictví Evropské unii přidělit předraženou zakázku firmě ProMoPro bez výběrového řízení. Analytický útvar ministerstva financí už kvůli tomu podal trestní oznámení. Alexandr Vondra ale jakékoliv obvinění odmítá. Už dříve upozornil, že jde o diskreditační kampaň proti jeho osobě.

Radek Pavlovič, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme