Z Rozvojového fondu Pardubic radní odvolali Michala Drenka (dříve ANO) a Pavla Nevečeřala. Helena Dvořáčková (dříve ANO, teď SPD) končí v dozorčí radě Rozvojového fondu Pardubice,
Žalobci navrhli vazbu kvůli obavě z útěku, Knobloch však může složit kauci milion korun. Zda Knoblochův obhájce Vlastimil Němec podá proti vazbě stížnost, nechtěl komentovat.
Ministerstvu se nelíbilo, že dva traktory a nakladač dodávaly dceřinky Agrofertu v době, kdy byl Andrej Babiš (ANO) premiérem. Prý tak došlo k porušení zákona o střetu zájmů. Kraje s tím nesouhlasí.
Úřad připravuje novou metodiku trestů. Nově by mohly firmy dostat až dvojnásobné pokuty až do 30 procent obratu z dotčeného zboží. Zároveň jim hrozí, že jim úřad zakáže soutěžit o veřejné zakázky.
Pro byl při rozhodování o přiklepnutí zakázky mimo jiné i primátor Bohuslav Svoboda (ODS), spolu s ním pro Total Service zvedlo ruku dalších šest radních.
Podle mluvčí Vinci Ivety Štočkové souvisí podezření z podvodu s předloženými referencemi od vítězné firmy Subterra. Na ty si konsorcia, která v tendru neuspěla, stěžovala už ve svých námitkách.
Hlavním obviněným je bývalý manažer agentury Aleš Pangrác. Čelí obžalobě ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, porušení povinnosti při správě cizího majetku nebo přijetí úplatku.
„Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo, že naše námitky jsou nedůvodné a potvrdilo krácení ve výši 440 698,14 koruny,“ uvedla minulý týden pro iROZHLAS.cz mluvčí kraje Mirka Chlebounová.
Jak upozorňují serverem iROZHLAS.cz oslovení odborníci, trest cílil jen na Metrostav, a. s., a jeho dceřinou firmu Metrostav Infrastructure. Ostatní společnosti z koncernu mohou zakázky získávat dál.
Pachatelé podle kriminalistů zajistili v zadávacím řízení výhodu třem vysokým školám, a opatřili jim tak neoprávněný prospěch ve výši 38,6 milionu korun.
Že vše nakonec skončilo milostí, muselo být pro všechny, kdo na případu roky pracovali, demotivující. „To považuji za větší škodu než vynaložené náklady,“ řekl Jan Dupák z Transparency International.
Svaz všechny zakázky zadal tak, že kdo chtěl tendr získat, musel dodat najednou všechny požadované lodě různých značek. Jednotlivé lodě dodavatelé nabízet nemohli.
Do tendru se vždy přihlásila jen dceřiná společnost svazu, která lodě nejprve sama nakoupila a pak je svazu přeprodala. Jedním ze subdodavatelů byla firma generálního sekretáře svazu Josefa Johánka.
Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se dostala na stůl další armádní zakázka. Dvě firmy se ohradily proti tomu, jak ministerstvo obrany nakupuje lehká útočná vozidla pro 43. výsadkový pluk.
Vedoucí komunikace DPP Daniel Šabík už dříve připustil, že dojde v celém projektu zcela jistě ke zpoždění. Jak velké bude a jaké budou jeho náklady, si ale netroufl odhadovat.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyhověl na poslední chvíli podané námitce dceřiné firmy Metrostavu a zrušil zakázku na druhou část metra D.
Česká armáda dostane nová bojová vozidla, nákup před třemi týdny podepsalo ministerstvo obrany. Proti smlouvě podala námitku španělská firma GDELS, která se účastnila původního tendru z roku 2018.
Elitní detektivové zasahovali v centrále ŘSD na pražském Kačerově a na dalších místech v Česku. Podle Minxe jsou obvinění podezřelí ze zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a pletich.
Novela má podle senátní úpravy umožnit zadavatelům vyloučit z řízení mimo jiné firmy a subdodavatele, jejichž skutečným majitelem je člen vlády nebo vedoucí centrálního správního úřadu.
Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila mluvčí prezidenta Markéta Řeháková, podle které už advokát Marek Nespala nezastupuje hradní kancelář v žádném soudním sporu.
Pokud je v dotovaných projektech spáchán trestný čin, vratka dotace je automaticky stoprocentní. Za zmanipulování zakázky na rekonstrukci Kuksu soudy poslaly do vězení tři muže.
Firma byla odsouzená v kauze dvousetmilionové veřejné zakázky na zajištění a odvodnění svahů v Lánské oboře u nádrže Klíčava. Firma se nemohla účastnit veřejných zakázek a veřejné soutěže.
Součástí smlouvy mezi prezidentskou kanceláří a Advokátní kanceláří Nespala totiž není pouze zastupování ve sporech, na které se vztahuje výjimka ze zákona o veřejných zakázkách, ale i běžná agenda.