Zásah proti technoparty vyvolal demonstrace v Praze a Brně

Několik tisíc převážně mladých lidí, které rozhořčil včerejší policejní zásah proti účastníkům technoparty v Mlýnci na Tachovsku, se odpoledne sešly na pražské Letné před sídlem Ministerstva vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace kvůli zásahu na technoparty

Demonstrace kvůli zásahu na technoparty | Zdroj: ČTK

Demonstrantů je podle některých odhadů až pět tisíc. Přesunuli se před Úřad vlády. Nad vstupní dveře pověsili transparenty: Hanba policie, Teror. Zatím se demonstrace obešla bez jakýchkoliv zásahů policie. Je ale zcela zablokovaná ulice nábřeží Edvarda Beneše před sídlem vlády.

Na místě jsou účastníci akce, kteří popisují zásah policie jako násilný a nepřiměřený, který vyvolal překvapení a strach. Kritizují i noční zásah policie proti spícím účastníkům technoparty. Na demonstraci jsou i lidé, kteří přímo na akci nebyli, ale nesouhlasí s postupem policie. Nejde přitom jen o policii, demonstranti dávají akci politický podtext. Kritizují premiéra Paroubka, ministra Bublana a ČSSD.

Přes padesát mladých lidí dnes odpoledne demonstrovalo svůj nesouhlas s víkendovým zásahem policie proti účastníkům akce ChechTek 2005 také v centru Brna. Za doprovodu stovky policistů prošli centrem města a rozešli se u hlavního nádraží.

Blanka Černá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme