Herečku Mackovou ze seriálu Smallville zadržela policie. Měla spoluvést spolek sexuálně zneužívající ženy

Americkou herečku Allison Mackovou v pátek zadržela policie. Údajně spoluvedla tajný spolek sexuálně zneužívající ženy. Pětatřicetiletá herečka známá především ze seriálu Smallville byla obviněna ze spiknutí a kuplířství. Pokud bude odsouzena, může strávit ve vězení až desítky let, uvedla televize CNN.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká herečka Allison Macková se proslavila díky seriálu Smallville o mladém Clarku Kentovi, tedy Supermanovi. Hrála Chloe Sullivanovou, jeho nejlepší kamarádku | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Macková byla podle prokuratury spolupracovnicí již v březnu zadrženého Keitha Ranierea, který vytvořil společnost, do níž pod záminkou sebezdokonalovacích cvičení lákal ženy.

Cvičení však podle vyšetřovatelů spočívala především v sexuálních stycích s Ranierem, jenž byl jediným mužem ve spolku. Nově příchozí ženy byly titulovány „otrokyně", zatímco ty, které přivedly další ženu, získaly titul „paní".

Macková se podle prokuratury podílela na získávání nových členek spolku. „Jak je uvedeno v obvinění, Allison Macková prováděla nábor členek do skupiny, kde měly ženy získávat rady, ale ve skutečnosti ji vytvořil a vedl Keith Raniere. Oběti byly poté zneužívány, jak sexuálně, tak pracovně, k užitku obviněných," řekl médiím prokurátor Richard Donoghue.

Společnost nazvaná Nxivm podle něho fungovala na bázi pyramidového schématu, když stávající členky získávaly výhody za nábor nových, které musely zaplatit několik tisíc dolarů, tedy až sto tisíc korun, za možnost vstoupit a zúčastnit se údajných cvičení.

Macková je divákům známa především ze seriálu Smallville vyprávějícím o mladém Supermanovi, v němž odehrála přes dvě stovky dílů. Hrála Chloe Sullivanovou, věrnou kamarádku Clarka Kenta. Objevila se i v dalších televizních sériích Stoupenci zla či Sedmé nebe.

Pokud bude usvědčena ze zmíněných trestných činů, minimálním trestem je podle amerických médií 15 let vězení, může však dostat až doživotí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme