Americká CIA se už připravuje na válku v Iráku

Irák se na poslední chvíli snaží odvrátit chystaný americký útok. Jeho představitelé dnes oznámili, že zodpoví jakékoli dotazy, které Spojené státy či Velká Británie mají k jeho zprávě o zbrojních programech. Americká CIA ale už na severu Iráku připravuje tamní Kurdy na válku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zbrojní inspektoři v Iráku | Zdroj: ČTK

Představitelé CIA spolu s lídrem Kurdů na severu Iráku vybírají vhodné kandidáty na výcvik zvědů a tlumočníků pro americkou armádu pro případ války s Irákem. Plánovači Pentagonu už navštívili odlehlé část Iráku, aby prozkoumali vhodná místa pro případné americké vojenské základny. Spojené státy se však činí i na jihu Iráku, kde americká a britská letadla shodila na 240 tisíc letáků. Upozorňují v nich na novou rozhlasovou frekvenci, na které si Iráčani mohou dozvědět o průběhu zbrojních inspekcí a stejně tak o režimu Saddáma Husajna.

V Bágdádu očekávají příjezd dobrovolníků z různých arabských zemí, kteří chtějí sloužit jako lidské štíty v případě amerického úderu. Mají být rozmístěni na různé citlivé objekty, které by se mohly stát terčem amerických útoků.

Markéta Kaclová, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme