Austrálie zpřísní podmínky v uprchlických táborech

Australské úřady převezly do přísně střežené věznice 15 ilegálních imigrantů, kteří jsou podezřelí, že v uprchlickém táboře ve Villawoodu na předměstí Sydney založili požár, aby mohli uprchnout. Imigrační odbor rovněž sdělil, že bude v těchto imigračních centrech častěji provádět osobní prohlídky, aby jejich obyvatelé nemohli skrývat zbraně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vězeňský dvůr | Foto: věznice Kuřim

Imigranti v několika táborech založili požáry na protest proti imigrační politice australské vlády. V jejím rámci jsou do táborů umísťováni všichni žadatelé o azyl, dokud není vyřízena jejich žádost. Někdy toto vyřizování trvá i několik let. Bez ohledu na mezinárodní kritiku vláda konzervativního premiéra Johna Howarda potvrdila, že svou imigrační politiku měnit nebude. Naopak hodlá uvěznit nebo vyhostit osoby zodpovědné za násilnosti i požáry v internačních táborech. Ve všech imigračních střediscích v Austrálii byla posílena bezpečnostní opatření.

Sedm osob zadržených po úterním rovněž založeném požáru v jihoaustralském táboře Woomera bylo převezeno v želízkách do cel na policejní stanici v Port Augusta, kde budou dnes předvedeni před soud. Agenturní zpráva neuvádí, z čeho jsou obviněni.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme