Austrálie zpřísní podmínky v uprchlických táborech

Australské úřady převezly do přísně střežené věznice 15 ilegálních imigrantů, kteří jsou podezřelí, že v uprchlickém táboře ve Villawoodu na předměstí Sydney založili požár, aby mohli uprchnout. Imigrační odbor rovněž sdělil, že bude v těchto imigračních centrech častěji provádět osobní prohlídky, aby jejich obyvatelé nemohli skrývat zbraně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vězeňský dvůr | Foto: věznice Kuřim

Imigranti v několika táborech založili požáry na protest proti imigrační politice australské vlády. V jejím rámci jsou do táborů umísťováni všichni žadatelé o azyl, dokud není vyřízena jejich žádost. Někdy toto vyřizování trvá i několik let. Bez ohledu na mezinárodní kritiku vláda konzervativního premiéra Johna Howarda potvrdila, že svou imigrační politiku měnit nebude. Naopak hodlá uvěznit nebo vyhostit osoby zodpovědné za násilnosti i požáry v internačních táborech. Ve všech imigračních střediscích v Austrálii byla posílena bezpečnostní opatření.

Sedm osob zadržených po úterním rovněž založeném požáru v jihoaustralském táboře Woomera bylo převezeno v želízkách do cel na policejní stanici v Port Augusta, kde budou dnes předvedeni před soud. Agenturní zpráva neuvádí, z čeho jsou obviněni.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme