Berlusconi míří na prezidentské křeslo

Italský premiér Silvio Berlusconi má namířeno do prezidentského paláce. Kandidovat na úřad hlavy státu je rozhodnut v případě, že parlament schválí reformu posilující prezidentské pravomoce. Současná pravicová vláda Silvia Berlusconiho si dala do programu mnoho věcí a kromě jiného také posílení pravomocí prezidenta republiky, které by měly vyvážit širší pravomoci regionů - podle příkladu Francie či lépe částečně podle příkladu Francie a s mnoha obměnami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi | Foto: stránky Forza Italia

Reforma sice nebude realizována v nejbližší době, nicméně Itálie už má kandidáta na silné prezidentské křeslo. "Budou-li posíleny pravomoci prezidenta republiky," prohlásil premiér Berlusconi, "obětuji se a budu na prezidentské křeslo kandidovat, jinak zůstanu premiérem."

Lídr levicových demokratů v senátu Galino Antus definoval přístup premiéra k politice a demokracii jako panovačný. Jiní zástupci opozice hovoří o delíriu všemohoucnosti a o snaze premiéra zamluvit jeho problémy s justicí a nedodržené sliby.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme