Bratislavskou ‚Open Card‘ zaplatí banky

Bratislava bude mít svoji městskou kartu podobnou pražské Open Card. Magistrát slovenské metropole ale tvrdí, že narozdíl od pražského projektu nebude bratislavská karta finanční katastrofou. Většinu technických nákladů totiž neplatilo město, ale banky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: European Commission Audiovisual service

Úředníci z bratislavského magistrátu tvrdí, že se z pražského fiaska OpenCard poučili a založili projekt městské karty na spolupráci s bankami.

Karta bude kromě klasických slev pro obyvatele Bratislavy fungovat i jako průkazka do MHD a jako mezinárodní platební karta pro malé sumy, proto měly banky o spolupráci zájem.

Narozdíl od běžných platebních karet ale bude placení s městskou kartou rychlejší, nebude třeba zadávat PIN.

Město tvrdí, že díky spolupráci s bankami ho samotná příprava projektu karty nestála ani cent. Investovat chce prý pouze do propagace karty.

V první fázi výdeje na jaře mají městskou kartu dostat lidé, kteří mají v Bratislavě trvalý pobyt, později i ti, kdo do slovenské metropole pouze dojíždějí.

Vojtěch Berger, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme