Británie posílá do Iráku další vojáky

Do Iráku mají během víkendu dorazit noví britští vojáci. Oznámilo to ministerstvo obrany s tím, že další posily mají brzy následovat. Komentátoři ve Spojeném království hovoří v tomto směru o rozpadu koaliční strategie v Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn | Zdroj: AFP

Britský parlament zasedne příští týden a ministr obrany Geff Hoon hodlá uvést podrobnosti ve sněmovně, nicméně stínovým kolegům ze stran konzervativní a liberálních demokratů sdělil, že o víkendu se zhruba 150 britských vojáků přesune z Kypru do Iráku a brzy tam možná bude vysláno dodatečných dva tisíce vojáků.

Mluvčí konzervativní opozice Bernard Jenkin v televizi BBC řekl: Vláda zcela jasně podcenila teroristickou hrozbu, takže je zapotřebí dodatečných vojáků, aby zajistili bezpečnost našich sil, také aby střežili infrastrukturu a zajistili bezpečné prostředí pro stavaře a další lidi, kteří přijíždějí zahájit přestavbu Iráku.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme