Bush podepsal zákon o bezpečnosti v letecké dopravě

Prezident Spojených států George Bush podepsal zákon o nových bezpečnostních opatřeních v letecké dopravě. Ten je reakcí na únosy amerických letadel z 11. září, které teroristé navedli na dvě věže Světového obchodního centra v New Yorku a budovu Pentagonu ve Washingtonu. Útoky si vyžádaly téměř pět tisíc obětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush

G. Bush | Zdroj: ČTK

Po více než dvouměsíčních sporech mezi oběma komorami amerického Kongresu dnes prezident Bush podepsal na letišti Ronalda Reagana u Washingtonu kompromisní verzi zákona, na který netrpělivě čekali jak cestující, tak letecký průmysl. Bezpečnost na amerických letištích tak prakticky převezme do rukou vláda. Ta najme téměř 30 000 bezpečnostních pracovníků, kteří budou muset být občany Spojených států. Lepší platy by měly podle zákona zlepšit notoricky špatnou práci bezpečnostních pracovníků, kteří byli až dosud špatně placenými zaměstnanci soukromých firem. Zlepšení bezpečnosti se promítne do cen letenek - mají se zvýšit asi o pět dolarů. Kritici zákona ale tvrdí, že není dostatečný.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme