Český horolezec zůstává nezvěstný

Rakouští záchranáři přerušili pátrání po nezvěstném 27letém horolezci z České republiky. Zatímco jeho dva přátele přežili, pražský student Adam Bubla pravděpodobně pod ledovou lavinou našel smrt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhové laviny | Foto: Jan Rosenauer

Jak řekl Radiožurnálu šéf metodické komise Českého horolezeckého svazu Zdeněk Teplý, svědčí o tom poslední zprávy, které z Rakouska přicházejí. "Podle informací od mých přátel, byly nalezeny součásti výstroje, ketré pravděpodobně pohřešovanému patřily".

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Teplý: Informace z Rakouska

"S určitostí lze říci, že existuje naděje, když je někdo zavalen v lavině a pomoc je nablízku, přežít tak 8 až 15 minut", poznamenal Teplý.

Nezvěstného horolezce zasypala lavina v pondělí večer na úbočí nejvyšší rakouské hory Grossglockner. Jeho dva kamarády objevili živé a nezraněné už v úterý ráno.

Skupina tří zkušených českých alpinistů se v pondělí vydala na výstup na nejvyšší vrchol Alp, přestože je místní od toho zrazovali. Čeští turisté navíc sebou neměli potřebné signalizační zařízení, s jehož pomocí lze určit polohu osob zavalených lavinou. Jednomu z nich se podařilo mobilním telefonem zavolat záchranáře, kteří po nezvěstných pátrali celou noc z pondělí na úterý.

Milan Kopp, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme