Další antisemitské projevy ve Francii

Patnáctičlenná skupina maskovaných útočníků napadla na pařížském předměstí členy židovského fotbalového týmu. Antisemitské útoky se ve Francii množí od začátku izraelské ofenzívy na palestinských územích, ale zatím se omezovaly jen na poškozování židovských škol a organizací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

synagoga | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Deset až dvanáct aktů antisemitského ražení se každodenně registruje v těchto dnech po celé Francii. Hovoří o tom zpráva organizace francouzských Židů SERI. Po útocích zápalnými lahvemi na synagogy v Marseille a Strassburgu vyvolal pozornost nejnovější útok bandy výrostků na hráče židovského fotbalového klubu v pařížském předměstí Saint Dennis. V okolí synagog a židovských škol byla posílena policejní ochrana a francouzští představitelé ostře odsuzují antisemitské projevy jako barbarské akty. Ve Francii, kde žije vedle sebe nejsilnější židovská a nejsilnější muslimská komunita v Evropě, se každé zvýšené napětí v palestinsko-izraelských vztazích sleduje s velkými obavami.

Markéta Kaclová, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme