Další televizní souboj vyhrál Stoiber

Německý kancléř Gerhard Schröder obstál v nedělním televizním duelu lépe než jeho konzervativní vyzývatel Edmund Stoiber. Ukázaly to bleskové průzkumy, které zjišťovaly názory voličů na oba soupeře. Při prvním z duelů, jimiž se německá politická scéna pokouší napodobit souboje před prezidentskými volbami ve Spojených státech, byly před dvěma týdny šance Schrödera a Stoibera poměrně vyrovnané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý kancléř Gerhard Schröder | Foto: NATO

Podle ankety skupiny Wahlen, která provádí průzkumy pro televizi ZDF, ale nyní podle 49 dotázaných procent lépe obstál Schröder. 26 procent považuje za vítěze Stoibera. Také v anketě ústavu Infratest Dimap vyhrál Schröder v poměru 50:29. Analytici soudí, že v debatě o domácí i zahraniční politice kancléř především více uspokojil vlastní volební příznivce a hlavně nerozhodnuté voliče. Na otázku, koho by viděli lidé raději jako kancléře, vede nadále Schröder. Ten podle diváků také působil sympatičtěji a byl věrohodnější. Stoiber má ale navrch, pokud jde o řešení problému nezaměstnanosti.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme