Devátá oběť šíleného střelce

Šílený odstřelovač znovu vyděsil obyvatele Washingtonu a okolí. FBI potvrdila, že Američanka zastřelená při nakupování je jeho už devátou obětí. Američané jsou zděšeni a dochází jim trpělivost s prací policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pátrání po střelci | Zdroj: ČTK

Situace podobná těm předešlým: střelec z velké dálky namířil na náhodně vybranou osobu pohybující se večer po volném prostranství. Tentokrát na ženu vezoucí nákup z obchodního centra ke svému autu. Později se prokázala souvislost s předchozími vraždami a balistická expertiza potvrdila, že vrah je stále na svobodě. A tak zadržení muži o víkendu mohli být propuštěni.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Šílený střelec

Obyvatelé Washingtonu a okolních států jsou zděšení. "Je to blázen," komentovala předminulý útok pro Český rozhlas Margaret Hallovel žijící v Marylandu.

Podle další verze expertů může být pachatel i trénovaný elitní střelec. Většina obětí přišla o život na frekventovaných místech, obvykle při naprosto běžných činnostech.

Co se týče českých turistů, nepohybuje se jich v tuto dobu po americké metropoli mnoho a podle informací konzula Richarda Krpáče nezaznamenali žádné dotazy našich občanů na bezpečnost v metropoli Spojených Států.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme