Evropská unie jedná v Belgii s kandidátskými státy

Evropská unie se dnes sejde s kandidátskými státy, aby diskutovala, jak bude postupovat její rozšíření. Stane se tak během neformálního setkání ministrů zahraničí v belgickém Genvalu. Českou republiku bude zastupovat státní tajemník Pavel Telička. Během návštěvy belgického Genvalu by měl také nastítnit představy české diplomacie o budoucnosti Evropské unie po roce 2004, kdy by už Česká republika měla být její součástí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgie má před sebou náročný podzim, protože většina kandidátských států chce výrazně pokročit ve vstupních rozhovorech s Evropskou unií do konce tohoto roku. Česká republika chce například uzavřít pět až šest kapitol, aby se dostala na počet pětadvaceti. Tím by jí na příští rok zbylo jednat jen o pěti kapitolách a plán ukončit vstupní rozhovory na konci roku 2002 by byl velmi reálný. Také o tom bude na jednání ministrů zahraničí Evropské unie v Genvalu a poté v pondělí v Evropské komisi vyjednavač Pavel Telička mluvit.

Milan Fridrich, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme