Evropská unie jedná v Belgii s kandidátskými státy

Evropská unie se dnes sejde s kandidátskými státy, aby diskutovala, jak bude postupovat její rozšíření. Stane se tak během neformálního setkání ministrů zahraničí v belgickém Genvalu. Českou republiku bude zastupovat státní tajemník Pavel Telička. Během návštěvy belgického Genvalu by měl také nastítnit představy české diplomacie o budoucnosti Evropské unie po roce 2004, kdy by už Česká republika měla být její součástí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgie má před sebou náročný podzim, protože většina kandidátských států chce výrazně pokročit ve vstupních rozhovorech s Evropskou unií do konce tohoto roku. Česká republika chce například uzavřít pět až šest kapitol, aby se dostala na počet pětadvaceti. Tím by jí na příští rok zbylo jednat jen o pěti kapitolách a plán ukončit vstupní rozhovory na konci roku 2002 by byl velmi reálný. Také o tom bude na jednání ministrů zahraničí Evropské unie v Genvalu a poté v pondělí v Evropské komisi vyjednavač Pavel Telička mluvit.

Milan Fridrich, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme