Evropský parlament nás vyzývá k boji proti korupci

Česká republika splňuje základní politická a ekonomická kritéria pro vstup do Evropské unie. Vstupní rozhovory může uzavřít do konce tohoto roku. Uvádí to rezoluce Evropského parlamentu k rozšíření Unie, kterou schválili poslanci ve Štrasburku. Rezoluce však zároveň Prahu vyzývá, aby bojovala proti korupci a hospodářské kriminalitě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka EU

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, Evropský parlament připomíná, že Česká republika uzavřela během vstupních rozhovorů 25 projednávaných kapitol ze třiceti. Pokud Unie nebude zdržovat jednání o zemědělství, měly by rozhovory skončit do konce roku. Parlament ale zároveň dodává, že česká strana musí plnit své staré závazky, jako je zajištění vysoké bezpečnosti Temelína nebo zlepšování životních podmínek Romů.

Rezoluce si v jednom odstavci všímá také Benešových dekretů. Parlament bere na vědomí názor české vlády a parlamentu, že dekrety už dnes nezakládají nové právní vztahy, tedy že nikdo nemůže být na jejich základě zbaven občanství nebo majektu. Evropský parlament si ale přesto nechává vypracovat vlastní analýzu dekretů, kterou zveřejní v červenci.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich o rezoluci EP

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme