Exploze muničního skladu vyhnala z domovů tisíce lidí

Bezmála dva ticíce lidí už muselo být evakuováno z okolí vojenských skladů v ukrajinském Arťemovsku. Okolo poledne tam začaly exploze ve skladu munice. Nad městem leží mrak dýmu a výbuchy neustávají. Podle zpráv z doněcké oblasti evakuace lidí z okolí vojenských skladů stále pokračuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch | Foto: HZS Praha

Podle posledních zpráv ukrajinských sdělovacích prostředků už se kolem města Artěmovsk začaly rozléhat výbuchy protiletadlových raket. Nevybuchlé náboje se údajně rozlétávaly do vzdálenosti tří až čtyř kilometrů a dopadaly do míst, kde se nacházejí školy a další budovy.

Podrobnosti o obětech zatím nejsou známy, ale je jisté, že řada lidí utrpěla zranění. V okolí vojenských skladů žije na 30 tisíc lidí. Jako první byly evakuovány děti ze škol. Lidé opuštěli domovy jen s nejnutnějšími věcmi. V oblasti nefunguje telefonické spojení. Pětadvacetikilometrový okruh je obklíčen vojskem a do města je uzavřen vjezd.

Podle prvního zjištění ukrajinského ministerstva pro mimořádné situace byl příčinou explozí požár ve skladu min a protitankových raketových střel. Obyvatelé Arťemovska si často stěžovali na nezodpovědnost vojáků. Před třemi lety bylo v trávě za městem nalezeno šest tisíc bojových nábojů.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme