Floridský pastor Terry Jones se chystá navštívit Británii

Floridský pastor Terry Jones, který chtěl spálit Korán na výročí teroristických útoků na New York a Washington, se chystá na návštěvu Británie. Pastora floridské církve, která čítá asi 50 členů, pozvala do Británie společnost, která si říká ‚English Defence League‘. Anglická liga obrany vznikla v roce 2009 jako reakce na muslimské uskupení z města Luton.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním ze symbolů britského hlavního města je věž s hodinami Big Ben | Foto: European Commission Audiovisual service

English Defence League chystá na únor příštího roku v Lutonu shromáždění. Podle londýnského spolupracovníka Českého rozhlasu Ivana Kytky byla ale akce na okraji zájmu veřejnosti a médií, a proto se organizace rozhodla pozvat kontroverzního pastora, aby se zviditelnila.

Přehrát

00:00 / 00:00

O návštěvě floridského pastora Terryho Jonese v Británii mluvil na Rádiu Česko tamní zpravodaj Českého rozhlasu Ivan Kytka

Pozvánka Terryho Jonese do Británie podle očekávání vyvolala pozdvižení. Ministryně vnitra Theresa May už oznámila, že udělá všechno pro to, aby kontroverzní pastor na britskou půdu nevstoupil.

Terry Jones ale tvrdí, že přijíždí do Británie na mírovou misi. Během svého pobytu se chce setkat s několika muslimskými představiteli a diskutovat s nimi.

Ivan Kytka, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme