Francie se připravuje na ptačí chřipku

Vážnější než se původně předpokládalo je podle Světové zdravotnické organizace situace kolem ptačí chřipky v Turecku. Regionální ředitel WHO pro Evropu Marc Danzon ale současně upozornil, že není důvod k panice. Turecké úřady pak vyzval, aby varovaly veřejnost před kontaktem s uhynulou nebo nemocnou drůbeží. Vývoj v Turecku sleduje s obavami také Francie. Francouzští politici se snaží obyvatelstvo na možnost nákazy připravit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lék Tamiflu | Zdroj: ČTK

Ministr zdravotnictví Xavier Bernard potvrdil, že v nemocnicích celé země je připraveno na 80 tisíc masek, přičemž snahou je nakoupit až 200 tisíc kusů se samostatným čistícím filtrem. Rovněž lékem Tamiflu je Francie zásobena dostatečně. Policie a vojenské síly střeží na různých místech 14 milionů dávek tohoto léku. Dalších deset milionů by jich mělo být k dispozici do konce letošního roku.

Někteří vládní činitelé naznačili, že tato předběžná opatření mohou dostat Francii do těžké situace v momentě, kdyby vypukla epidemie, neboť řada sousedních států s nesrovnatelně menšími zásobami může požádat Paříž o pomoc. Pak je třeba zvážit, zda-li žádosti vyhovět či upřednostnit ochranu vlastního obyvatelstva, prohlásil nejmenovaný představitel francouzského ministerstva zdravotnictví.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme