Ve Francii zatkli skupinu zlodějů. Vykrádali domy seniorů v převlečení za policisty

Francouzská policie zatkla šest mužů podezřelých z členství ve skupině, která se vydávala za strážce zákona. Takto se jim podařilo okrást desítky lidí. S odvoláním na zdroj obeznámený s vyšetřováním to uvedla agentura AFP. Zlodějský gang působil na severovýchodě Francie.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie (ilustrační foto) | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Krádeže měly vždy takřka identický průběh. Skupina okradla kolem 30 lidí a jako oběti si vybírala hlavně seniory. Jeden z jejích členů se vždy do domu oběti dostal pod smyšlenou záminkou jako falešný instalatér či obecní úředník.

Za několik minut se na místě objevili jeho komplicové, kteří se pro změnu vydávali za policisty. Oběť informovali, že muž v jejím domě je ve skutečnosti zloděj, načež zinscenovali jeho zatčení. Pod záminkou toho, že chtějí zkontrolovat, zda něco z domácnosti nezmizelo, pak objekt prohledali a odcizili hotovost či jiné cennosti.

Vyšetřování série zločinů trvalo osm měsíců. Šestici zadržených podezřelých tvoří muži ve věku 45 až 60 let. Tři z nich už byli obviněni z krádeží ve skupině, zbytek ještě v neděli po poledni na rozhodnutí justice čekal. Při zatýkání mužů policie zabavila několik vozidel, šperky, hodinky a 30 tisíc eur (téměř 768 tisíc korun) v hotovosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme