Iráčané rozkrádají zbytky Saddámova režimu

Iráčané na jihu země rozkrádají poslední zbytky symbolů režimu Saddáma Husajna. Doslova před očima tak mizí tovární haly, celé budovy nebo opuštěná vojenská technika. Ve městě není nikdo, kdo by lidem v rabování zabránil. Prakticky všechno se totiž dá zpeněžit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

na ulici v Basře | Zdroj: ČTK

Na rozebírání budov na jihu Iráku často spolupracují celé rodiny. Například obrovská tovární hala na předměstí Basry zmizela ze dne na den. Z původně zděné budovy zbyla jen kovová kostra. Před ní jsou umně vyskládané tvárnice, které hlídají nejmladší členové rodin. Zatímco jejich otcové rozbíjejí poslední stěnu, synové náklad odvážejí prakticky vším, čím se dá. A tak můžete na ulici potkat dodávku naloženou rozkradenými cihlami, osla, který za sebou táhne tvárnice, anebo dokonce 60letého mužem, jak veze na kole 5mertovou železnou tyč. Policie ještě nevznikla a britské vojáky, kteří tuto oblast spravují, rabování vůbec nezajímá.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme