Isaak Hamdí byl obžalován z pokusu o vraždu cestujících londýnského metra

Jeden z mužů obviněných z pokusu o bombový útok na londýnskou dopravu z 21. července byl vrácen do vyšetřovací vazby. Domnělý terorista Isaak Hamdí stanul před soudem v jihovýchodním Londýně, poté co byl ve čtvrtek do Británie vydán z Itálie, kam odcestoval krátce po nezdařených útocích.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Issak Hamdí při přepravě z Itálie do Británie

Issak Hamdí při přepravě z Itálie do Británie | Foto: AFP

Proti sedmadvacetiletému Husajnu Osmanovi, známému také jako Hamdí Isaak, bylo vzneseno sedm bodů obžaloby, včetně pokusu o vraždu cestujících na stanici londýnského metra Shepherd's-Bush 21. července.

Osman byl vydán z Itálie ve čtvrtek a soud v jižním Londýně v pátek rozhodl, aby byl vrácen do vyšetřovací vazby do 8. prosince, kdy má být znovu postaven před soud spolu s dalšími třemi muži, na které se vztahují podobné body obžaloby.

Husajn Osman alias Hamdí Issak byl zatčen italskou policií v Římě týden po neúspěšných londýnských útocích z 21. července a včera byl po zamítnutí jeho odvolání proti extradici letecky přepraven zpět do Británie.

K útokům došlo dva týdny po bombových útocích čtyř sebevražedných atentátníků, při kterých zahynulo 52 cestujících londýnské veřejné dopravy.

Milan Kocourek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme