Izraelského exprezidenta čeká soud za údajné sexuální zločiny

Telavivský soud by měl vynést rozsudek nad bývalým izraelským prezidentem Moše Kacavem. Obžaloba ho viní ze dvou případů znásilnění a ze sexuálního násilí vůči třem ženám. Kacav se měl těchto zločinů dopouštět na svých podřízených v době, kdy byl ministrem cestovního ruchu a později i prezidentem židovského státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novináři a právníci

Novináři a právníci | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Aféra už pátý rok hluboce rozděluje celou izraelskou společnost. Pro jedny je pětašedesátiletý Kacav dovedný manipulátor, který zneužíval své moci a mezi podřízenými si dlouhodobě vybíral objekty pro své sexuální potěšení. Pro ty druhé je ženatý otec pěti dětí naopak obětí feministek a novinářů, kteří ho prý už dávno odsoudili.

Kacav mohl mít všechno už tři roky za sebou. Původně se dohodl s obžalobou, že odejde z prezidentské funkce a přizná se k méně závažným zločinům. Výměnou měl dostat pouze podmíněný trest.

Později ale bývalý prezident změnil názor - dohodu odmítl - a vystavil se tak řádnému procesu. Podle místního tisku mu teoreticky hrozí až 16 let vězení.

Břetislav Tureček, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme