Izraelsko-palestinský konflikt se znovu vyostřil

Nová vlna násilí si v pátek vyžádala téměř dvě desítky obětí. Příslušník palestinské teroristické organizace Hamas zabil při sebevražedném útoku v izraelském letovisku Netanja šest lidí. Izrael odpověděl nálety na postavení palestinských bezpečnostních sil v pásmu Gazy a na Západním břehu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Tel Avivu informuje spolupracovník Českého rozhlasu Michal Kotyk, podle oficiálních údajů včera zemřelo 12 Palestinců a 7 Izraelců. Počet zraněných se odhaduje na 140. Izraelská armáda v reakci na sebevražedný atentát poprvé použila proti palestinským cílům bojové letouny, a to bez jakéhokoli předchozího varování.

Generální tajemník OSN Kofi Annan označil nálety za nepřiměřené. Americký ministr zahraničí Colin Powell vyzval Izraelce a Palestince, aby okamžitě a bezpodmínečně ukončili násilí a tím umožnili znovuobnovení mírových jednání v oblasti. Upozornil, že toto stanovisko podporuje celé mezinárodní společenství. Během noci se ozval silný výbuch také v centru Jeruzaléma. Podle dosavadních zpráv nebyl nikdo zraněn, exploze ale způsobila velké materiální škody.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme