Izraelsko-palestinský konflikt se znovu vyostřil

Nová vlna násilí si v pátek vyžádala téměř dvě desítky obětí. Příslušník palestinské teroristické organizace Hamas zabil při sebevražedném útoku v izraelském letovisku Netanja šest lidí. Izrael odpověděl nálety na postavení palestinských bezpečnostních sil v pásmu Gazy a na Západním břehu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Tel Avivu informuje spolupracovník Českého rozhlasu Michal Kotyk, podle oficiálních údajů včera zemřelo 12 Palestinců a 7 Izraelců. Počet zraněných se odhaduje na 140. Izraelská armáda v reakci na sebevražedný atentát poprvé použila proti palestinským cílům bojové letouny, a to bez jakéhokoli předchozího varování.

Generální tajemník OSN Kofi Annan označil nálety za nepřiměřené. Americký ministr zahraničí Colin Powell vyzval Izraelce a Palestince, aby okamžitě a bezpodmínečně ukončili násilí a tím umožnili znovuobnovení mírových jednání v oblasti. Upozornil, že toto stanovisko podporuje celé mezinárodní společenství. Během noci se ozval silný výbuch také v centru Jeruzaléma. Podle dosavadních zpráv nebyl nikdo zraněn, exploze ale způsobila velké materiální škody.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme