Jednali premiéři ČR a Slovenska

Pokračování vstřícného kursu mezi Prahou a Bratislavou potvrdila dnešní oficiální návštěva českého premiéra Miloše Zemana v Bratislavě. „Smyslem všech jednání je nestavět nové překážky a odstraňovat překážky stávající,“ zdůraznil předseda české vlády po jednání se svým protějškem Mikulášem Dzurindou, už šestém v letošním roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oba premiéři, kteří loni v listopadu splnili slib do roka a do dne uzavřít letitý problém dělení federálního majetku, se zavázali ve stejném duchu zvládnout i nový závazek zvýšit propustnost společných hranic v zájmu většího komfortu pro občany obou republik.

Stát se tak má přinejmenším na hlavním dálničním přechodu Kúty do nejbližší návštěvy premiéra Dzurindy v Praze, plánované na květen příštího roku. Oba premiéři se zaměřili i na evropskou integraci a na zastavení poklesu vzájemného obchodu. To má podpořit i dnešní podpis dohody o přeshraniční spolupráci a chystané dohody o uznávání laboratorních zkoušek a certifikací a o ochraně investic.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme