Jihošpanělská Sevilla se topí v odpadcích. Technické služby tam stávkují jedenáctý den

Jihošpanělská metropole Sevilla se topí v odpadcích. Tamní technické služby stávkují už jedenáctý den. Ještě několik dní a budou nám tady po ulicích běhat krysy, stěžují si obyvatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihošpanělská Sevilla se zaplňuje jedenáctým dnem odpadky | Zdroj: Reuters

"My bydlíme ve čtvrtém patře, ale smrad už cítíme nahoře v bytě," říkají starší manželé Rafael a Emília, jen pár metrů od kontejneru obsypaného hromadami igelitek s páchnoucími odpadky.

Po městě jsou takových kontejnerů stovky. Pracovníci technických služeb protestují proti snižování platů už jeden a půl týdne. Se sevillskou radnicí se ale nemohou dohodnout. A tak se Sevilla zatím postupně zaplňuje smetím.

"Jsme na straně pracovníků, ne radnice,“ prohlásí Emília a říká, že i popeláři musí za svá práva bojovat.

"Před naším domem předevčírem někdo přeplněný kontejner podpálil a museli jsme přivolat i hasiče," říká student Diego a prozrazuje, že někteří obyvatelé města nenechávají z recese své odpadky u kontejnerů, ale před vchody do bankovních poboček.

Turisté, kteří v tyto dny Sevillu navštíví, si příliš pěknou vzpomínku na město asi neodnesou. A domácí si kladou otázku, dokdy stávka ještě potrvá a zda se Sevilla nakonec změní na jedno obrovské smetiště.

"Pár dní to určitě ještě vydržíme, zatím je to ještě v normálu. Není to zdravé, ani v pořádku, ale dokud stávka trvá, musíme vydržet,“ myslí si Francisco.

Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme