Libye propustila z vězení jednoho ze synů Kaddáfího. Za podíl na represích v něm strávil sedm let

Libyjské úřady po sedmi letech propustily z vězení jednoho ze synů bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Oznámil to v pondělí mluvčí libyjské vlády. Saadí Kaddáfí vzápětí odletěl do Turecka, uvedla agentura AP s odvoláním na libyjská média.

Tripolis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libyjské úřady po sedmi letech propustily z vězení jednoho ze synů bývalého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Saadí Kaddáfí (na snímku z roku 2016) vzápětí odletěl do Turecka | Foto: Ismail Zitouny | Zdroj: Reuters

Saadí Kaddáfí byl ve věznici v Tripolisu od roku 2014. Tehdy jej do Libye vydal Niger, kam Kaddáfí uprchl po revoluci v roce 2011, která svrhla jeho otce. U soudu pak čelil obžalobě za podíl na represích proti opozici.

Dron v Libyi zaútočil v autonomním režimu na člověka. ‚Je to poprvé v historii,‘ uvádí zpráva OSN

Číst článek

Mluvčí vlády Muhammad Hamúda neupřesnil, za jakých okolností Kaddáfí vyšel na svobodu, podle něj úřady nyní splnily dva roky starý soudní příkaz k jeho propuštění.

Muammar Kaddáfí měl osm dětí, většina z nich se v různých rolích podílela na režimu svého otce. Saadího známější bratr Sajf Islám, který byl považován na možného nástupce Muammara Kaddáfího v čele země, vyšel z vězení v roce 2016 a je doposud v Libyi. Další z Kaddáfího synů Hannibal žije v Libanonu, jiní členové rodiny pobývali nebo pobývají v Alžírsku a v Ománu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme