Kaddáfího stoupenci obsadili Baní Valíd, ke střetům prý došlo i v dalších městech

Situace v Libyi se vyostřuje. Stoupenci svrženého a zabitého Muammara Kaddáfího znovu převzali kontrolu nad městem Baní Valíd, které bylo na podzim poslední baštou libyjského diktátora. Ke střetům došlo podle nejnovějších zpráv také v Benghází a metropoli Tripolisu. Libyjský ministr obrany se stoupenci Kaddáfího v Baní Valídu údajně vyjednává.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškozený tank v Baní Valídu po útoku Kaddáfího stoupenců | Zdroj: Reuters

Stovky dobře vyzbrojených členů Kaddáfího jednotek dobyly Baní Valíd po osmi hodinách. Po vítězství vyvěsili po celém západolibyjském městě zelené vlajky, které používala Libye právě za vlády Muammara Kaddáfího.

Šlo o první organizovanou akci od pádu režimu. Protivládní ozbrojené skupiny jsou zřejmě aktivní také v dalších částech země. Úřady přiznávají přestřelky i přímo v Tripolisu a v Benghází.

Podle libyjských pozorovatelů je prý v zemi cítit vztek a chaos, o nové revoltě se prý ale zatím mluvit nedá. Libyjci nespokojení s novým vedením země ale o víkendu vyplenili budovu Prozatímní národní rady.

Martina Hanáčková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme