Kosovan zastřelil na letišti ve Frankfurtu dva americké vojáky

Na autobus, který převážel americké vojáky na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem, střílel muž z Kosova. Dva lidi zabil a další dva vážně zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté u autobusu, v němž vypukla střelba | Zdroj: ČTK

Incident se odehrál před půl třetí odpoledne. Podle očitých svědků se muž vmísil mezi vojáky a nastoupil s nimi do amerického vojenského autobusu, který čekal u terminálu 2 frankfurtského letiště.

V autobusu zjevně propukla hádka, načež jednadvacetiletý Kosovan vytáhl zbraň a začal kolem sebe zhruba střílet. Útok nepřežili řidič autobusu a jeden z vojáků. Oba jsou podle serveru Bild.de američtí občané.

Kanléřka Angele Merkelová oznčila krvavý incident jako "příšernou událost"

Pachatele policie po činu zadržela. Proč začal střílet, zatím není jasné. Ministr vnitra spolkové země Hesensko Boris Thein, který přijel na místo, nevyloučil politicky motivovaný teroristický útok.

O tom, že šlo o politicky motivovaný čin islamistického fanatika svědčí skutečnost, že před zahájením střelby útočník vykřikoval islamistický bojový pokřik Allahu akbar. Kromě vražedné zbraně měl u sebe útočník velké množství střeliva. Hesenský ministr vnitra slíbil co nejrychlejší vyšetření případu. Policie zatím nezjistila, zda zadržený atentátník je členem nějaké organizované teroristické skupiny.

Jitka Malá, Klára Stejskalová, Martin Hromádka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme