Libanonský prezident odmítá spojitost s atentátem na Harírího

Libanonský prezident Emil Lahúd odmítl jakoukoliv spojitost s atentátem na libanonského expremiéra Rafíka Harírího. Jeho jméno se totiž objevilo ve zprávě OSN, kterou dnes vyšetřovatel Detlev Mehlis zveřejnil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatel OSN Detlev Mehlis předává zprávu Kofimu Annanovi | Foto: ČTK/AP

Libanonský prezident měl podle Mehlisovy zprávy před atentátem na svůj mobil obdržet telefonát od podezřelého, který se jmenuje Abdal Al. Tento člověk údajně volal i šéfovi libanonské tajné služby Azarovi, a poté se měl také prezident telefonicky spojit s velitelem tajné služby.

Ovšem prezidentský úřad vydal prohlášení, že s takovýmto člověkem prezident vůbec nemluvil. Jak libanonská televize citovala prezidentský úřad, prezident sám telefonní hovory v uvedené době nepřijímal.

Syrský ministr informací dnes zprávu mezinárodních vyšetřovatelů označil za "zpolitizovanou a vzdálenou pravdě". Místní syrští analytici a publicisté označují celou zprávu za souhrn neověřených výpovědí a tvrzení vyslýchaných osob.

Obyčejní lidé mají obavy, co se bude dít dál a jaké budou důsledky zjištění Mehlisovy komise. Navíc arabská média přinášejí informace o tom, že nejvyšší představitelé Sýrie vyhrožovali Harírímu a dalším libanonským představitelům destabilizací situace v Libanonu, což nervózní atmosféru ještě více vyostřuje.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme