Libanonský prezident odmítá spojitost s atentátem na Harírího

Libanonský prezident Emil Lahúd odmítl jakoukoliv spojitost s atentátem na libanonského expremiéra Rafíka Harírího. Jeho jméno se totiž objevilo ve zprávě OSN, kterou dnes vyšetřovatel Detlev Mehlis zveřejnil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatel OSN Detlev Mehlis předává zprávu Kofimu Annanovi | Zdroj: ČTK

Libanonský prezident měl podle Mehlisovy zprávy před atentátem na svůj mobil obdržet telefonát od podezřelého, který se jmenuje Abdal Al. Tento člověk údajně volal i šéfovi libanonské tajné služby Azarovi, a poté se měl také prezident telefonicky spojit s velitelem tajné služby.

Ovšem prezidentský úřad vydal prohlášení, že s takovýmto člověkem prezident vůbec nemluvil. Jak libanonská televize citovala prezidentský úřad, prezident sám telefonní hovory v uvedené době nepřijímal.

Syrský ministr informací dnes zprávu mezinárodních vyšetřovatelů označil za "zpolitizovanou a vzdálenou pravdě". Místní syrští analytici a publicisté označují celou zprávu za souhrn neověřených výpovědí a tvrzení vyslýchaných osob.

Obyčejní lidé mají obavy, co se bude dít dál a jaké budou důsledky zjištění Mehlisovy komise. Navíc arabská média přinášejí informace o tom, že nejvyšší představitelé Sýrie vyhrožovali Harírímu a dalším libanonským představitelům destabilizací situace v Libanonu, což nervózní atmosféru ještě více vyostřuje.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme