M. Albrightová: Američtí demokraté musí být v důsledné opozici

Představitelé americké demokratické strany jednají poprvé od prohraných listopadových prezidentských voleb. Vybírají do svého čela nového předsedu. Nakonec jediným uchazečem je neúspěšný kandidát na prezidenta, bývalý guvernér Vermontu Howard Dean.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madeleine Albrightová

Madeleine Albrightová

Podle bývalé ministryně zahraničí poslední demokratické administrativy před nástupem republikánů Madelaine Albrightové, Dean ví, jak pracovat s demokratickou základnou a inspirovat lidi k volbám.

K nelehké situaci demokratů Českému rozhlasu Madelaine Albrightová ve Washingtonu řekla: "Ono to nikdy není lehké být v opozici. Tentokrát je to o to těžší, že nekontrolujeme vlastně nic. Ani prezidenta, ani Kongres ani Senát. Jediná věc, která se dá dělat, je být v opozici neustále. Potřebujeme takovou pozitivní vizi. A na tom všichni pracujeme, protože si myslíme, že některé věci doporučené washingtonskou administrativou nepomáhají lidu Ameriky."

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme