Maďarský ministr vnitra zakročí proti všem, kteří budou brát zákon do svých rukou

Maďarská obec Gyöngyöspata zažila po včerejší mimořádně napjaté situaci klidnou noc. Napětí způsobila bitka mezi místními Romy a příslušníky polovojenských gard. Ministr vnitra Sándor Pintér slibuje přísné zákroky proti provokatérům i proti Romům, kteří berou spravedlnost do svých rukou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maďarský policista hlídkuje v romské čtvrti v obci Gyöngyöspata | Zdroj: ČTK

Policie zveřejnila nahrávku z kamery na veřejném prostranství, kde se bitka odehrála. Vyplývá z ní, že skupina extrémistů pod silným vlivem alkoholu si ulevovala v romské ulici, proti čemuž místní obyvatelé protestovali, následovala hádka a Romové nakonec provokatéry zbili. Čtyři lidi byli vážně zraněni.

Právě na to narážel ministr vnitra Sándor Pintér, když v televizi oznámil, že v Maďarsku nikdo nemůže porušovat zákon, ani v gardistických uniformách, ani pochodováním, ale ani tím, že na provokace reaguje svévolně s železnými tyčemi.

Policie bude postupovat proti oběma stranám s největší přísností. Zvýšenou pohotovost budou mít policisté v obci Gyöngyöspata až do konce týdne.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme