Moskva neustoupí terorismu

Rusko nesmí ustupovat čečenským separatistům. Tímto prohlášením reagoval prezident Vladimír Putin na sobotní útok na rockovém koncertu v Moskvě. Likvidace teroristů ale podle něj musí být vedena profesionálně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Jak zaznamenal moskevský zpravodaj Českého rozhlasu Petr Voldán, někteří ruští politici dokonce požadují pro teroristy nejvyšší trest.

"Žádný stát světa se nenechá teroristy vodit na provázku a neudělá to ani Rusko. Ustupovat separatistům, to by byl začátek rozpadu státu," prohlásil v reakci na víkendové události v Moskvě prezident Putin.

Podle něho je nutné teroristy doslova vyškrábat ze sklepů a jeskyň, kde se skrývají a zničit je, protože jejich hlavním cílem je zlikvidovat politické řešení čečenského problému. Jednání bezpečnostních orgánů ale musí být přesné a cílené, doplnil.

Zatímco v Moskvě byl na zítřek vyhlášen den smutku, tvrdí například šéf Státní dumy Gennadij Selezňov, že by měli být teroristé v zemi trestáni smrtí. "Ve vztahu k nim by nemělo být diskusí, zda má být trest smrti uložen, či nikoliv," konstatoval.

Milan Kopp, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme