Na hosty mnichovské bezpečnostní konference dohlíží přes tři tisíce policistů

V Mnichově se od dnešního dne diskutuje o celosvětové bezpečnosti. Do bavorské metropole dorazilo na 400 státníků, bezpečnostních expertů a podnikatelů z 90 zemí světa. Mezi hosty je také americký viceprezident Joe Biden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konferenci v Mnichově provázejí přísná bezpečnostní opatření | Zdroj: Reuters

Hotel Bayerische Hof, kde se konference koná, připomíná opevněnou pevnost. Okolí chrání zábrany a přes policejní koridory se dostanou pouze účastníci konference.

Na bezpečnost, která byla ještě posílena kvůli útoku na americkou ambasádu v Ankaře, dohlíží asi tři a půl tisíce policistů.

Mimořádná pozornost je věnovaná Joe Bidenovi. Americký viceprezident nejprve jednal v Berlíně s kancléřkou Angelou Merkelovou. Ujistil ji, že Evropa zůstává pro Američany nejdůležitějším spojencem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka Českého rozhlasu v Německu Klára Stejskalová informuje o bezpečnostní konferenci v Mnichově

Právě společný postoj Američanů a Evropanů vůči Sýrii nebo Mali má být hlavním tématem třídenní debaty.

Zatím se ovšem diskutuje o evropské dluhové krizi. Podle spolkového ministra financí ještě není překonána, situace je ale lepší než před rokem.

Konferenci v minulosti provázely silné protesty, během posledních let ovšem jejich razance opadla. Zítra se očekává demonstrace asi pěti tisíc lidí, účast ale možná ovlivní mimořádně deštivé počasí.

Nicméně pro samotné Mnichovany je bezpečnostní konference mimořádně prestižní událostí. Město chce ukázat, že velká politika se nemusí dělat jenom v Berlíně.

Klára Stejskalová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme