Na Tchaj-wanu se převrátil autobus s turisty. Zemřelo nejméně 33 lidí

Nejméně 33 lidí přišlo o život v tragické havárii autobusu v Tchaj-peji, oznámily podle BBC tamní úřady. Autobus ulicemi tchajwanské metropole převážel 44 lokálních turistů, mezi cestujícimi pravděpodobně nebyl žádný cizinec. Na místě zasahovaly desítky záchranářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři u havarovaného autobusu.

Záchranáři u havarovaného autobusu. | Zdroj: Reuters

Snímky z místa nehody zachycují na bok převrácený autobus a záchranáře, kteří z havarovaného vozidla vyprošťují těla obětí. Podle agentury Reuters zahynulo nejméně 33 lidí. Dalších 13 zraněných pasažérů bylo převezeno do blízkých nemocnic, uvedli hasiči.

Většina z cestujících byli tchajwanští senioři, kteří se vraceli z výletu do města Tchaj-čung na západě ostrova.

Krizové úřady k nehodě vyslaly dvacet sanitek, informuje BBC s odvoláním na agenturu CNA. Na místě se shromáždili také dobrovolní záchranáři.

Příčina nehody není zatím jasná. Podle lokálních médií autobus vybočil ze silnice, když vjížděl do zatáčky. Podle agentury Reuters jeden z oficiálních zdrojů tvrdí, že se autobus převrátil kvůli příliš vysoké rychlosti.

Loni v červenci Tchaj-wan truchlil nad smrtí 26 lidí, kteří zahynuli v hořícím turistickém autobusu ve městě Tchao-jüan. Vyšetřovatelé z tragédie obvinili řidiče vozidla, který před jízdou požil alkohol a trpěl depresemi a sebevražednými tendencemi. Několik minut před havárií vylil uvnitř autobusu benzín a zapálil ho, načež úmyslně narazil do svodidla. Zabil tak jak sebe, tak místního průvodce a 24 čínských turistů, které vezl na letiště.

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme