Na západě přibývá obézních lidí

Ve Spojených státech a Británii přibývá podobně jako v Česku obézních lidí. Američtí experti doporučují, aby Američané vypnuli televizory a počítače a začali cvičit. Britové navrhují, aby se do boje proti obezitě zapojily potravinářské firmy a začaly jednotlivé výrobky označovat podle obsahu kalorií barevnými symboly, jaké jsou na semaforech. Zdravá jídla mají dostat zelený, zatímco vysokokalorické potraviny červený symbol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jídlo | Foto: Jan Rosenauer

Zdravotní výbor britského parlamentu doporučil, aby firmy přestaly v reklamách na pochutiny oslovovat děti. Na mysli mají zejména využívání slavných sportovců a dalších celebrit k prodeji čokolády nebo brambůrků.

K zemím s vysokým počtem obézních jedinců a lidí s nadváhou patří také Česká republika. Tři ze čtyř Čechů a dvě ze tří Češek mají nadváhu nebo jsou obézní. Za deset let stoupl počet obézních dětí v Česku na dvojnásobek a normální váhu má jen necelá polovina českých dětí.

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme