Nahá aktivistka Femen narušila bohoslužbu v kolínské katedrále

Mladá aktivistka ze skupiny Femen si stěžuje na tvrdý zásah německých bezpečnostních sil. V kolínské katedrále narušila bohoslužbu, když krátce před požehnáním vyskočila na oltář s nápisem „já jsem Bůh" na nahé hrudi. Policie ji okamžitě zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivistky z hnutí Femen protestují proti návrhu na omezení možnosti potratů ve španělském Kongresu | Zdroj: ČTK

Bohoslužbu kardinála Meissnera si členka hnutí Femen nevybrala náhodně. Kolínská diecéze je považovaná za baštu katolíků v Německu. Samotného kardinála obviňuje studentka filozofie ze sexistických a patriarchálních postojů.

Devatenáctiletá žena se tímto způsobem prezentovala už poněkolikáté. V lednu s dalšími čtyřmi kolegyněmi zaútočili při veletrhu v Hannoveru na ruského prezidenta Putina, kterého nápis na jejich nahé hrudi označoval za diktátora.

Nedávno pronikla i do živé televizní show po fotbalovém utkání Ligy Mistrů. To pro změnu chtěla upozornit na děsivé podmínky dělníků pracujících na stavbách pro fotbalový šampionát v Kataru.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme