Nejprodávanější knihou v Británii je kupodivu politický životopis

Jednou z nejprodávanějších knih v současné Británii je životopis britského premiéra z konce 18.století Williama Pitta mladšího. Publikaci napsal bývalý vůdce konzervativců William Hague. Politické životopisy jsou oblíbeným žánrem mnoha Britů, ale právě tomuto autorovi se zdařilo něco zcela neobvyklého: životopis předsedy vlády je jeho prvotinou, která se stala nesporným bestsellerem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obal knihy "William Pitt the Younger" od Williama Hagua | Foto: westminsterbookshop.co.uk

Knížku vydalo nakladatelství Harper Perennial a recenzenti se netajili s chválou. Například bývalý premiér John Major napsal: "Je to jedna z nejzábavnějších politických biografií po mnoha letech. Jestliže si letos koupíte jen jednu, tak ať je to tahle."

William Pitt zvaný mladší, protože byl synem premiéra téhož jména, se stal ministerským předsedou ve svých 24 letech. Byl mimořádně nadaný a oblíbený. V úřadě setrval nejprve osmnáct let a později další tři roky.

Podobně jako našeho Tomáše Garrigua Masaryka si Williama Pitta přisvojují všechny britské strany a Williamu Haguovi se zdařilo vylíčit jeho život bravurním, vysoce čtivým způsobem, napínavým, jako když máte v ruce skvělou detektivku. Knížka by si rozhodně zasloužila překlad do češtiny!

Milan Kocourek, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme