Někteří němečtí biskupové chtějí zrušit celibát

Rozrůstající se skandál kolem sexuálního zneužívání dětí otřásá v základech německou katolickou církví. Někteří biskupové se už vyslovili pro to, aby církev uznala i sňatky kněží a reformovala celibát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Římskokatolická mše | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

Jako první prominentní církevní hodnostář se ozval hamburský světící biskup Hans-Jochen Jaschke. Ten se vyslovil pro společné fungování kněží žijících v celibátu i těch sezdaných. „Duchovní musejí získat takový vztah k sexualitě, který nebude křečovitý," prohlásil Jaschke.

Uvolnění požadavku celibátu coby jednu z možných cest vedoucích z obří aféry kolem zneužívání dětí, zmínil taky prezident Ústředního výboru německých katolíků (ZdK) Alois Glück.

Předseda německé biskupské konference Robert Zollitsch zpochybňování jednoho z pilířů kněžského povolání odmítá. Katoličtí prominenti se shodují v názoru, že pouze celibát není dostatečným vysvětlením pedofilních excesů v církvi.


Jiří Hošek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme