New York a Boston se děsí sjezdů demokratů a republikánů

Zatímco v Irsku a v Turecku dávají lidé jasně najevo, že je návštěva amerického prezidenta obtěžuje, také ve Spojených státech zjišťují, že hostit vrcholná jednání není při současném strachu z teroristů žádný med. Dvě americká města - New York a Boston - právě oznámila bezpečnostní plány před letními sjezdy republikánů a demokratů v těchto metropolích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Central Park v New Yorku | Foto: Milan Kopp

Jak zaznamenal zpravodaj severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, obyvatelé z toho radost vůbec nemají.

Na konci července budou demokraté jednat v Bostonu a o měsíc později republikáni v samém středu newyorského Manhattanu. Lidé v obou městech se na přítomnost amerických politických celebrit netěší a obávají se, že to bude absolutní zlý sen.

V Bostonu například uzavřou železniční uzel a na čtyyři noci také klíčovou dálnici. V New Yorku postaví betonové opevnění okolo Madison Square Garden, kde se bude konat sjezd republikánů, jehož hlavní hvězdou bude George Bush.

Obyvatele velkoměsta nepřesvědčilo ani tvrzení newyorského starosty Michaela Bloomberga, že si tamní byznys polepší o 250 milionů dolarů.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme