Nová svědectví: Výbuchy v lanovce?

Zachránění svědci katastrofy na podzemní lanovce v rakouském Kaprunu, při které přišlo o život přes 150 osob, mluví o dvou citelných explozích, které cítili na začátku požáru, a o prasknutí jednoho ze dvou lan soupravy. Uvádí se to ve společném svědectví skupiny německých turistů z Vilseckerského lyžařského klubu v Bavorsku, které poskytli vyšetřovatelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Krátce po vypuknutí požáru došlo ke dvěma silným výbuchům. Prchající tunelem dolů si poté všimli, že jedno ze dvou nosných ocelových lan lanovky prasklo a „vystřelilo“ podél nich dolů, přičemž jiskřilo,“ praví se ve společném svědectví. Cestující v zadním konci lanovky pocítili asi tři minuty po odjezdu ostrý zápach a krátce poté vlak v tunelu zastavil. Po zastavení vypukl otevřený oheň. Dveře vagónu nešly otevřít; čtyři lidé poté vytloukli okénka ve dvou dveřích lyžařskými holemi a rukama. Celkem 12 lidí se poté těmito otvory dokázalo dostat ven a zachránit se úprkem dolů, píše se v dokumentu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme