Nová svědectví: Výbuchy v lanovce?

Zachránění svědci katastrofy na podzemní lanovce v rakouském Kaprunu, při které přišlo o život přes 150 osob, mluví o dvou citelných explozích, které cítili na začátku požáru, a o prasknutí jednoho ze dvou lan soupravy. Uvádí se to ve společném svědectví skupiny německých turistů z Vilseckerského lyžařského klubu v Bavorsku, které poskytli vyšetřovatelům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

„Krátce po vypuknutí požáru došlo ke dvěma silným výbuchům. Prchající tunelem dolů si poté všimli, že jedno ze dvou nosných ocelových lan lanovky prasklo a „vystřelilo“ podél nich dolů, přičemž jiskřilo,“ praví se ve společném svědectví. Cestující v zadním konci lanovky pocítili asi tři minuty po odjezdu ostrý zápach a krátce poté vlak v tunelu zastavil. Po zastavení vypukl otevřený oheň. Dveře vagónu nešly otevřít; čtyři lidé poté vytloukli okénka ve dvou dveřích lyžařskými holemi a rukama. Celkem 12 lidí se poté těmito otvory dokázalo dostat ven a zachránit se úprkem dolů, píše se v dokumentu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme