Okolí Moskvy dál čelí výpadkům energie

V Rusku dál čelí tisíce lidí problémům s dodávkami elektřiny. Důvodem je pokračující sněžení a silný vítr. S výpadky proudu se potýká na 80 obcí v okolí Moskvy. Znovu také ohrožují hladký provoz největšího moskevského letiště Domodědovo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zamrzlá řeka Moskva | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Thomas Glau

S dalšími výpadky energie se potýkají obyvatelé Moskevské, Tverské a Smolenské oblasti. Ruské ministerstvo pro mimořádné situace tvrdí, že se energetici snaží problémy co nejrychleji vyřešit, práci jim komplikuje husté sněžení a silný vítr.

Moskevské letiště Domodědovo muselo zapojit náhradní generátor v obavách, aby se neopakoval chaos z minulého týdne, kdy byly kvůli výpadkům elektřiny zaviněným počasím v Domodědovu i Šeremetěvu zrušeny stovky letů a tisíce cestujících zůstaly uvězněny v odletových halách.

Problémy v ruské letecké dopravě umocnila víkendová havárie letounu Tu 154 na Sibiři. Úřady nařídily dočasné zastavení provozu strojů stejného typu, tvrdí ale, že se rozhodnutí na plynulosti leteckého provozu v Rusku neodrazí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme