Osmihodinová letecká stávka ochromila Itálii

Na všech italských letištích se zaměstnanci zúčastnili v pátek mezi 10. a 18. hodinou stávky. Jak připomíná spolupracovnice ČRo 1 - Radiožurnálu v Římě Vědunka Lunardi, s výjimkou mezikontinentálních letů a spojení na italské ostrovy zrušily lety jak italské, tak i evropské letecké společnosti. Stávka byla na protest proti ohlášenému propouštění v leteckém sektoru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

Ohroženo je totiž sedm tisíc pracovních míst. Celý sektor a zejména letecká společnost Alitalia žádají o pomoc italskou vládu a italské odbory připravují celou sérii protestů proti vládou připravované reformě důchodového systému. Na 30. ledna připravují generální stávku, poznamenává Vědunka Lunardi.

Přehrát

00:00 / 00:00

V.Lunardi: Stávka na italských letištích

Prezident společnosti Alitalia Fausto Cereti uvedl, že společnost zrušila 300 letů. "Chci se zdržet všech komentářů tohoto tak bolestivého tématu. Myslím, že celá doprava je paralyzována. Je to bolestné pro nás i pro ty, kdo stávkují," řekl.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme