Plastic People si přišla poslechnout i Madeleine Albrightová

Rockové legendy ze skupiny Plastic People of the Universe se rozloučily s Amerikou. Po týdenním turné na východním pobřeží Spojených států letí domů, kde kapelu v sobotu večer čeká vystoupení na festivalu Mezi ploty v Praze - Bohnicích. Jak dodává zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, do známého washingtonského nočního klubu Black Cat přišel na koncert "Plastiků" i Václav Havel a přivedl také Madeleine Albrightovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plastic People ve washingtonském nočním klubu | Foto: Miroslav Konvalina

Mladí američtí hudební fanoušci v klubu Black Cat nevěděli, co dřív, zda poslouchat Plastiky, nebo se fotografovat s bývalou americkou ministryní zahraničí a bývalým českým disidentem. Plastici jsou po vystoupeních v Montrealu, New Yorku a Washingtonu spokojeni, říká klávesista Pepa Janíček.

"To je zvláštní, že v Americe je pár lidí, asi jich není nějak výrazně moc, kteří prostě mají Plastiky hrozně rádi." Plastic People se ujistili, že v Americe zůstávají v povědomí, mají ze zájezdu dobrý pocit a našli tady malou, ale věrnou skupinu příznivců.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme