Plastic People si přišla poslechnout i Madeleine Albrightová

Rockové legendy ze skupiny Plastic People of the Universe se rozloučily s Amerikou. Po týdenním turné na východním pobřeží Spojených států letí domů, kde kapelu v sobotu večer čeká vystoupení na festivalu Mezi ploty v Praze - Bohnicích. Jak dodává zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, do známého washingtonského nočního klubu Black Cat přišel na koncert "Plastiků" i Václav Havel a přivedl také Madeleine Albrightovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plastic People ve washingtonském nočním klubu | Foto: Miroslav Konvalina

Mladí američtí hudební fanoušci v klubu Black Cat nevěděli, co dřív, zda poslouchat Plastiky, nebo se fotografovat s bývalou americkou ministryní zahraničí a bývalým českým disidentem. Plastici jsou po vystoupeních v Montrealu, New Yorku a Washingtonu spokojeni, říká klávesista Pepa Janíček.

"To je zvláštní, že v Americe je pár lidí, asi jich není nějak výrazně moc, kteří prostě mají Plastiky hrozně rádi." Plastic People se ujistili, že v Americe zůstávají v povědomí, mají ze zájezdu dobrý pocit a našli tady malou, ale věrnou skupinu příznivců.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme