Počet obětí útoku v Čečensku vzrostl na devět

Úterní výbuchy v hlavním městě regionu Grozném připravily o život devět lidí. Více než dvě desítky dalších byly zraněny. Za poslední dobu je to jeden z nejkrvavějších atentátů v čečenském hlavním městě. Policie ho začala vyšetřovat jako teroristický útok. Atentáty v severokavkazském Čečensku mají podle ruské policie na svědomí tři sebevražední útočníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet obětí sebevražedných útoku v Grozném vzrostl na devět | Zdroj: Reuters

Sebevražední útočníci podle ruské policie připravili o život sedm policistů, jednoho záchranáře a jednoho kolemjdoucího. První nálož vybuchla na policejním kontrolním stanovišti nedaleko čečenského parlamentu, další dva atentátníci odpálili bomby poté, co na místo dorazily policejní posily a záchranáři.

Pumy vybuchly v den oslav konce postního měsíce ramadánu, které patří k nejdůležitějším muslimským svátkům. Podle analytiků útok zpochybňuje snahu Kremlem dosazeného lídra regionu Ramzana Kadyrova vykreslit Čečensko jako bezpečný region.

Deset let po skončení druhé války čečenských povstalců s Moskvou se násilí, podle Kremlu páchané islamistickými povstalci, rozšiřuje i do dalších oblastí severního Kavkazu.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme