Podnikatel Krejčíř propuštěn na kauci

Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř je volný. Soud v Johannesburgu krátce po poledni přijal jeho kauci ve výši tří milionů korun. Elektronický náramek s čipem - jako pojistku proti útěku - Krejčíř nakonec nosit nebude. Musí jen odevzdat svůj pas. Krejčíř v jižní Africe teď bude čekat na rozhodnutí o tom, zda ho úřady vydají ke stíhání do České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu | Zdroj: ČTK

To může podle dostupných informací trvat i několik let. U dnešního vynesení rozsudku byl i reportér televize Nova Jiří Hynek. Jak Radiožurnálu potvrdil, soudce svoje dnešní rozhodnutí zdůvodňoval velmi podrobně a poměrně dlouho.

"Řekl, že ho nepříliš přesvědčila Česká republika, protože kauzy Radovana Krejčíře se v České republice táhnou, jedna z prvních je neuzavřená už z roku 1997. O tom přesně soudce mluvil. Řekl dále, že ho ani nepřesvědčil jeden český svědek, měl tím patrně na mysli českého policistu Jiřího Nováka, který vypovídal o vyšetřování Krejčířových kauz," uvedl pro Radiožurnál Jiří Hynek z TV Nova.

Krejčíře zadržela policie v Johannesburgu na žádost České republiky už 21. dubna. Přes Madagaskar tam na falešný cestovní doklad přiletěl ze Seychelských ostrovů, kde dosud žil. V Česku je stíhán za řadu majetkových trestných činů i za některé činy násilné.

Milan Kopp, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme