Polský prezident Komorowski přijíždí na návštěvu Česka

Polský prezident Bronislav Komorowski přijel na dvoudenní návštěvu České republiky. Během ní chce hlavně utužovat dobré sousedské vztahy. Setká se prezidentem Václavem Klausem, premiérem Nečasem a šéfy obou komor Parlamentu ČR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský prezident Bronislav Komorowski | Foto: Tomáš Adamec

Dále chce Komorowski navštívit Litvínov a Unipetrol, který patří polské společnosti PKN Orlen, protože to je největší polská investice v Česku. Poté se chce polský prezidentský pár setkat ještě s krajany.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návštěvu polského prezidenta v Česku sleduje polský zpravodaj ČRo Petr Vavrouška

Před odjezdem s polským prezidentem hovořil zpravodaj Českého rozhlasu Petr Vavrouška. „Mám Čechy velmi rád a líbí se mi to, co máme podobné i to, co nás odlišuje,“ řekl Českému rozhlasu Bronislav Komorowski.

„Pro mě je to další příležitost k potvrzení, že polsko-české vztahy jsou pro nás velmi důležité. My jsme dnes v kontaktu s řadou velkých Evropských zemí, ale náš soused, dobrý soused, je pro nás tím nejcennějším.“

Poláci chtějí podle Komorowského investovat do vztahů s Českou republikou, jak ve sféře politické, obchodní, tak kulturní.

„Máme v mnoha věcech společné zájmy a to dnes Poláky i Čechy spojuje,“ říká polský prezident. Obě země nemají mezi sebou žádný výrazný problém, žádné citlivé téma. Vztahy jsou skutečně velmi dobré.

Petr Vavrouška, Lucie Maňourová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme