Předčasné parlamentní volby v Srbsku na Štědrý den

Předčasné volby do srbského parlamentu se budou konat 24. prosince. Dohodli se na tom zástupci Demokratické opozice Srbska s představiteli doposud vládnoucí Socialistické strany Srbska bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče. Datum voleb musí ještě projít parlamentem, který se sejde o víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strany se také dohodly na zformování prozatímní srbské vlády, která bude spravovat zemi do prosincových voleb. DOS navrhla socialistům rozdělení klíčových ministerstev v přechodné vládě, tedy ministerstva vnitra, spravedlnosti, financí a informací.

Vůdce socialistické strany Slobodan Miloševič se od volební porážky na veřejnosti neobjevil. Stoupenci vítězného Koštunici ale soudí, že pracuje v zákulisí a řídí nadále svou stranu. I když Slobodan Miloševič byl nucen po masových demonstracích odstoupit z úřadu, jeho socialistická strana se svými spojenci stále ovládá srbský parlament i srbskou vládu, které hrají klíčovou roli v kontrole země.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme