Předčasné parlamentní volby v Srbsku na Štědrý den

Předčasné volby do srbského parlamentu se budou konat 24. prosince. Dohodli se na tom zástupci Demokratické opozice Srbska s představiteli doposud vládnoucí Socialistické strany Srbska bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče. Datum voleb musí ještě projít parlamentem, který se sejde o víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strany se také dohodly na zformování prozatímní srbské vlády, která bude spravovat zemi do prosincových voleb. DOS navrhla socialistům rozdělení klíčových ministerstev v přechodné vládě, tedy ministerstva vnitra, spravedlnosti, financí a informací.

Vůdce socialistické strany Slobodan Miloševič se od volební porážky na veřejnosti neobjevil. Stoupenci vítězného Koštunici ale soudí, že pracuje v zákulisí a řídí nadále svou stranu. I když Slobodan Miloševič byl nucen po masových demonstracích odstoupit z úřadu, jeho socialistická strana se svými spojenci stále ovládá srbský parlament i srbskou vládu, které hrají klíčovou roli v kontrole země.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme