Prezident Klaus zamíří z Bílého domu na Harvard

Prezident Václav Klaus ukončil oficiální jednání ve Washingtonu a vydává se za studenty prestižních universit do Nové Anglie. Dnes vystoupí na Harvardově univerzitě o budoucnosti Evropské unie a na podobné téma promluví také v pátek na Brandeisově univerzitě ve Walthamu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozloučení prezidenta Klause u Bílého domu | Foto: Miroslav Konvalina

Kromě víz nejsou česko-americké vztahy zatíženy žádnými aktuálními problémy, a tak se mohl prezident Klaus věnovat v rozhovorech s viceprezidentem Dickem Cheneym, ministryní zahraničí Condoleezzou Riceovou a vlivnými Senátory světovému dění.

Václava Klause především zajímalo, co si nejvyšší američtí představitelé myslí o současné Evropě, zejména dění v Unii. Podpořil snahu Washingtonu vnímat Turecko jako demokratickou zemi s ambicí stát se členem Evropské unie.

Prezident Klaus v Bílém domě připomněl, že parlamentní volby v Německu mají vliv na dějí v Evropě a v České republice. Při jednání s šéfkou americké diplomacie navrhl zmírnění vízových poplatků a přivítal snahu Washingtonu hledat cesty, jak zrušit víza alespoň pro studenty.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme