Při požáru alpské lanovky zahynulo asi 170 lidí

Životy asi 170 osob si dnes zřejmě vyžádal požár, který v Rakousku zachvátil v tunelu soupravu lanové dráhy vedoucí na horu Kitzsteinhorn jihozápadně od Salcburku. Zatím není známo, zda mezi oběťmi nejsou také čeští občané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatím se zachránilo jen osm lidí a oheň stále hoří. Pracovníci Červeného kříže ze Salcburku nicméně dříve uvedli, že vedle tří mrtvých už bylo také vyproštěno 15 lehce zraněných lidí. Situace je však zatím velmi nepřehledná, protože záchranáři se k lanovce ještě nedostali a stále přesně nevědí, co se s cestujícími stalo. Proto je počet asi 170 mrtvých stále jen předpokladem.

Odhad obětí je tak vysoký vzhledem k tomu, že lanovka, která vyjížděla nahoru jako dnes vůbec první, byla plná cestujících. Celá souprava přitom pojme 180 osob.

V postižené lanovce podle všeho jeli ponejvíce rakouští lyžaři, a to včetně dětí z místních lyžařských klubů. Ví se údajně rovněž o přítomnosti amerických lyžařů a také o účastnících akce snowboardistů. Nic bližší doposud známo není, tedy ani to, zda v soupravě byli nějací čeští občané.

Žádnou zprávu o tom, zda katastrofa postihla i občany ČR, zatím nemá ani české velvyslanectví ve Vídni. Na tiskové konferenci bylo sděleno telefonické číslo 0049 89 97620, na němž bude možné získat informace ohledně účastníků neštěstí. K dispozici by měla být také tzv. horká linka pro pozůstalé 0043 654720000.

3203 metrů vysoký Kitzsteinhorn leží asi 100 kilometrů jihozápadně od Salcburku a je oblíbeným lyžařským centrem. Lanová dráha vede z Kaprunského údolí do alpského střediska ve výšce 2450 metrů, je dlouhá 3800 metrů, přičemž 3300 metrů prochází pod zemí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme